• Ewa Bakota

Walczysz z błyszczącą cerą jak Amber Heard? W upały nie zapomnij o tym kosmetyku!

Amber Heard
Fot. East News

Ten sposób to mgiełka matująca. Do stosowania pod makijaż i na makijaż, nawilża i odswieża cerę oraz utrwala make-up, a do tego pielęgnuje skórę. Niektóre na dodatek przepięknie pachną! Oto nasze typy - część w limitowanych, letnich edycjach. 

Mgiełki matujące
Fot. Mat. pras.

1. Ochronna mgiełka przed zanieczyszczeniami Aqua Urban, Galénic, 105 zł

Nawilża, odświeża i utrwala makijaż, a do tego zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami odpowiedzialnymi za przedwczesne starzenie się i odwodnienie skóry.

 

2. Fixer-mgiełka do utrwalania makijażu, Bielenda Make-Up Academie, 14 zł

Zawiera puder roślinny, który absorbuje sebum, pozostawiając skórę gładką, czystą i matową na wiele godzin. Mgiełka sprawdzi się również w przypadku makijażu cery tłustej i mieszanej.

 

3. Mgiełki Photo Finish Primer Waters: Serene Greens, So-Chill Coconut i Centering Citrus, Smashbox, 139 zł (edyzja limitowana, Sephora)

Stosowane pod makijaż rozświetlają skórę i utrwalają makijaż, stosowane na makijaż - natychmiast go matują i odświeżają. Powstały we wspólpracy z YouTuberką i wizażystką Nicol Concilio i zostały nasycone elektrolitami, które poprawiają nawilżanie skóry i nadają jej promienny blask. A co najważniejsze - te mgiełki obłędnie pachną! Serene Greens świeżo, ogórkowo, So-Chill Coconut kokosem i wanilią (nasza ulubiona!), a Centering Cytrus pomarańczą i grejpfrutem. 

Jak używać mgiełki matującej? 

Jak tylko chcesz! My robimy to tak: zamykamy oczy i spryskujemy twarz, szyję i dekolt, trzymając buteleczkę w odległości ok. 20 cm od skóry. Zostawiamy do wyschnięcia (byle nie w pełnym słońcu, bo wtedy małe kropelki zadziałają jak soczewki - skupią światło - i skóra się przesuszy). Robimy tak, ilekroć przyjdzie nam ochota lub… makijaż zaczyna płynąć ;).

 

A ty, znasz inne sposoby na odswieżenie cery w upał? 

 

Czytaj też: Jak zrobić mgiełkę nawilżającą w domu?