• EB

Przez ten jeden ruch psujesz swoją maskarę, marnujesz pieniądze i… możesz nabawić się infekcji oka. Robisz to? Założymy się, że tak

Kim Kardashian
Fot. East News

 

Kupujesz tusz do rzęs, a za dwa tygodnie nadaje się już tylko do śmieci? Wysycha, bo robisz jeden błąd! Może kosztować cię nie tylko pieniądze, ale i infekcję oka

 

Otwarty tusz do rzęs, w zależności od tego, jak często go używasz, może wystarczyć ci nawet na pół roku. I przez wszystkie te miesiące zachować świeżość! Dlaczego więc twój jest do wyrzucenia już… za chwilę? Wiemy, dlaczego. 

 

CZYTAJ TEŻ: Nigdy nie nakładaj tak różu

 

Oto, co robisz źle

Obstawiamy, że, jak niemal wszystkie kobiety, które znamy, sama go wysuszasz! Jak? Nakładając kosmetyk na szczoteczkę, "pompujesz" nią we wnętrzu buteleczki. Robisz to, prawda? NAJGORZEJ. W ten sposób wprowadzasz powietrze do wnętrza opakowania, mascara szybciej wysycha, a w środku mnożą się bakterie… z których zadziwiająco łatwo może przypętać się infekcja oka. Nie rób tego więcej!

 

Jak zatem nakładać tusz na szczoteczkę, by nabrała się odpowiednia ilość?

To proste. Wysuwając szczoteczkę z buteleczki, wykonuj okrężne ruchy, jakby omiatając ją szczoteczką od wewnątrz. Włoski będą dokładnie otoczone kosmetykiem, a ty razem z tuszem nie nabierzesz do środka powietrza! Zobaczysz, że ten trik zadziała. Już pomyśl, co kupisz za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze! Może jakiś piękny zapach na jesień?

 

ZOBACZ: Najczęstsze błędy przy nakładaniu rozświetlacza

Jak często kupujesz mascarę?