• EB

Blake, serio?! Oto, co czego prowadzi niewłaściwa pielegnacja włosów. Wiemy, jak zaradzić takiej tragedii (niestety, częstej po lecie i… farbowaniu!)

Blake Lively
Fot. East News

 

Przesuszone tak bardzo, że aż się łamią, kruszące się na końcach i… niezbyt świeże u nasady. Tak z bliska wyglądają włosy Blake Lively. Koszmar! Na szczęście można tej tragedii zaradzić…

 

Pamiątki z wakacji

Jeśli i tobie włosy zaczynają wypadać, nadmiernie się plątać, łamać, puszyć i kruszyć, prawdopodobnie przesadziłaś z koloryzacją, stylizacją i… słońcem. To częsty efekt po wakacjach nad morzem! Bo na dłuższą metę słona woda niszczy pasma prawie tak samo, jak chemia w farbach. 

 

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze kosmetyki, które pomogą ci zapuścisz szybko włosy

 

A regularna koloryzacja tylko pogarsza sytuację. O ile nie farbujesz włosów ekologicznymi, olejowymi farbami bez amoniaku, najprawdopodobniej w końcu dopadnie cię to, co Blake Lively: połamane, zniszczone włosy. Chyba że…

 

Kuracja domowa

zaczniesz serio traktować zalecenia fryzjerów i stosować kosmetyki do włosów farbowanych i zniszczonych.  Zacznij od szamponu z olejami, które domkną i zabezpieczą łuskę włosów. Proces popraw odżywką, najlepiej taką, która ma w nazwie słowo "regeneracja". Możesz też stosować szampon i odżywkę typu dwa w jednym, ale wtedy zadbaj, by miała w składzie odbudowujące proteinowe wyciągi, np. z pszenicy. A na koniec, na skórę głowy i całe długości włosów, koniecznie nałóż spray ze wzmacniającą włosy keratyną, która odbuduje ich strukturę. Najlepiej używaj jej zamiast kosmetyków do stylizacji, no i odłóż na półkę suszarkę. Czyli… daj włosom odpocząć. Wyjdzie im na zdrowie, a ciebie upiększy!

 

Oto lista naszych ulubionych kosmetyków regenerujących

 

Kosmetyki do włosów suchych
Fot. Mat.pras.

 

Spray odbudowujący z keratyną Trico, Botanica ok. 55 zł
Szampon wygładzający z olejem arganowym Argan Smooth, Creightons, 19,99 zł
Odżywka regenerująca Angel.Rinse, Kevin.murphy, 119 zł (Hair2go.pl)
Szampon z odżywką do włosów suchych i zniszczonych z pszenicą 2 w 1 Naturia 2 w 1, Joanna, 8 zł

 

RADZIMY: Jak okiełznać irytujące baby hair?

Koloryzujesz włosy?