• EB

Jesz trzy razy dziennie? Może dlatego… twoje włosy wyglądają kiepsko!

Victoria Beckham
Fot. East News

 

Uważasz, że trzy posiłki dziennie to norma? Fryzjer Victorii Beckham jest innego zdania. I sugeruje, że taka dieta może źle wpływać na włosy!

 

Dieta na piękne włosy

W swojej diebiutanckiej książce Luke Hersheson, stylista fryzur Victorii Beckham, postawił kilka świeżych tez, za które bardzo go lubimy. Najważniejsze z nich to ta… że by mieć piękniejsze włosy, powinnaś jeść więcej! (No i jak go nie kochać?!)

 

RADZIMY: Rudy to najmodniejszy kolor jesieni. Wiemy, jak wybrać ten idealny odcień!

 

Dlaczego?

Komórki włosów są drugimi najszybciej dzielącymi się komórkami w ludzkim organizmie i dlatego potrzebują stałego dpływu energii. Zapasy energii mieszków włosowych kończą się zwykle po około czterech godzinach od ostatniego posiłku. Właśnie dlatego, jeśli chcesz mieć piękne włosy, musisz koniecznie… regularnie sięgać po zdrowe przekąski!  Oczywiście, nie jedz batonów i czekolady ;).

 

Najlepsze źródło paliwa dla mieszków włosowych to węglowodany złożone, więc sięgaj po orzechy, pełnoziarniste krakersy, surowe warzywa, takie jak marchew z hummusem lub chleb razowy - pisze Hersheson.

 

Co jeszcze warto robić?

Kochamy Hershesona także za inne spososby na piękne włosy. Zwłaszcza za te:

*Nie musisz przecinać włosów co sześć tygodni. To nie lata 80., nowoczesne fryzury nie są tak precyzyjne i nie wymagają regularnego odświeżania. Ba, świetnie wyglądają, odrastając, bo lekka nonszalancja jest modna! (Czyli luz i oszczędności - no po prostu go kochamy!)

 

*Olej wałki. (Serio, a może postawić mu gdzieś pomnik?!) Hersheson mówi, że najchętniej rozpocząłby kampanię przeciwko wałkom, bo efekt, który dają, postarza i nadają się tylko do fryzur w stylu retro. Kiedy myślisz, że właśnie potrzebujesz wałków, sięgnij po prostu po suszarkę, ewentualnie stożkową lokówkę i pougniataj włosy palcami. Będzie bardziej nowocześnie i… młodziej.

 

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesna fryzura na ślub - nie zgadniesz, kto miał najlepszą

 

*Do stylizacji potrzebujesz jedynie lakieru do włosów (sprytne!). Ale nie po to, by utrwalić fryzurę na blachę! On świetnie dodaje objętości. Spryskaj włosy lakierem, pochyl głowę i ugniataj włosy aż do zaschnięcia lakieru. Odbiją od nasady i będą wyglądały jak uczesane wiatrem!

 

Chcesz więcej wspaniałych wskazówek? Przeczytaj tę książkę!

 

Fot. Pinterest

Ile razy dziennie jesz?