• EB

Meghan Markle mówi, że ta metoda odmładzania skóry jest lepsza niz botoks. My podpowiadamy: na pewno zdrowsza i kompletnie za darmo

Meghan Markle
Fot. East News

 

Uniesione kości policzkowe, napięta linia podbródka, gładkie czoło, młodsza, bardziej  jędrna skóra - Meghan Markle ma swój sposób na młodość. Lepszy niż botoks! Co to takiego?

 

W 2014 roku w jednym z wywiadów Meghan Markle powiedziała:

 

Ćwiczę jogę twarzy - one rzeźbi ją od środka! Przysięgam, że to działa (…). W dni, kiedy to robię, moje kości policzkowe i szczęka są bardziej wyrzeźbione.

 

Tadam! Zatem o to chodzi. Meghan, dzięki! Gołym okiem widać, że to działa, bo księżna Sussex ma idealną, gładką cerę i jak wiadomo, nie jest to zasługa mocnego makijażu. Co zatem robi?

 

ZOBACZ: Ulubione kosmetyki Meghan Markle… w polskich drogeriach!

 

Jak działa joga twarzy?

Oczywiście, to skomplikowane ;). Na twarzy i szyi mamy aż 57 mięśni - a joga twarzy, jako system ćwczeń, pobudza je do pracy, unosi i powiększa, dzięki czemu skóra jest bardziej wypełniona od środka, a cera lepiej ukrwiona. I wygląda młodziej! Joga twarzy działa na wszystkie warstwy skóry, od podskórnej przez skórę właściwą aż do naskórka. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny, unosi brwi i powieki, spłyca zmarszczki…

 

I są na to dowody!

Amerykański Northwestern University przeprowadził badanie, w którym 27 kobiet w wieku od 40 do 65 lat przez osiem tygodni codziennie przez 30 minut wykonywało ćwiczenia jogi twarzy. Potem, przez kolejne 12 tygodni, ćwiczyły trzy-cztery razy w tygodniu. Dermatolodzy zauważyli poprawę stanu  policzków uczestniczek badania i oszacowali, że na zdjęciach zrobionych pod koniec badania wyglądały średnio o trzy lata młodziej! Chyba warto porobić miny, prawda?

 

 

 

Meghan Markle
Fot. East News

 

Choć joga twarzy to nie tylko dziwne miny. Sesja to mieszanka ćwiczeń, które pomagają zrelaksować twarz oraz uspokoić umysł i ciało. Najlepiej, gdy połączysz  ćwiczenia twarzy, ćwiczenia oddechowe, dźwięk, akupresurę i proste techniki masażu z krótkimi medytacjami. Na efekty nie będziesz czekać długo!

 

Oczywiście, radzimy, byś na zajęcia jogi twarzy chodziła do szkół jogi lub gabinetów kosmetycznych, które mają ją w swojej ofercie. Ale możesz też ćwiczyć sama! Internecie jest mnóstwo filmów uczących, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, a nawet pełne sesje "treningowe". Ćwicz i daj znać, jak idzie!

 

CZYTAJ TEŻ: Meghan Markle prawie się nie maluje, ale uwielbia ten podkład. I możesz kupić go w Polsce!

Przyznaj się, robiłaś botoks?