• EB

Znasz Super Carb Diet? To dieta, ktora pozwala jeść… makarony i pieczywo. I to często! Już ją kochamy

Gigi Hadid, Rihanna, Amanda Seyfried
Fot. ONS.pl

 

Dotąd myslałaś, że jedynym sposobem, by zrzucić kilka kilogramów, jest odstawienie pieczywa, makaronu, kasz i innych węglowodanów? Okazuje się, że niekoniecznie! Amanda Seyfried, Rihanna i Gigi Hadid często podkreślają, że wcale ich nie unikają. A do tego nowa dieta Super Carb Diet pozwala jeść je często i bez wyrzutów sumienia. Jak to działa?

 

Nowa dieta cud

Dietę Super Carb stworzył Bob Harper, znany w USA dietetyk, który występował m.in. w święcącym tam tryumfy programie o odchudzaniu "The Biggest Loser". W swojej metodzie i bestsellerowej książce zwraca uwagę, że skoro po zakończeniu diety tak bardzo tęsknimy za węglowodanami, że natychmiast zaczynamy je pochłaniać aż do efektu jo-jo, należałoby po prostu… włączyć je w plan odchudzania.  Czy to nie genialne? Sprawdźmy, na czym polega Super Carb Diet!

 

Fot. Mat.pras.

 

Węglowodany są super

…pod warunkiem, że wybierasz je ostrożnie. Nie schudniesz na Super Carb Diet, jeśli będziesz jeść węglowodany rafinowane i proste, nie mające, poza cukrem, wielu składników odżyczych. Produkty skrobiowe, po które sięgasz, muszą zawierać też błonnik i maksymalnie dużo witamin oraz makro- i mikroelementów. Poza tym, większa część zaplanowanych na każdy dzień kalorii z węglowodanów powinna pochodzić z warzyw i owoców.

 

CZYTAJ TEŻ: Jesteś ciągle głodna, bo się odchudzasz? Te przekąski nie zrujnują twojej diety, a sycą na długo!

 

Co zatem jeść?

Jak najwięcej gęstych odżywczo, bogatych w błonnik pokarmów, które są dobrym źródłem energii i trawią się bardzo powoli, nie powodując skoków poziomu glukozy we krwi: pełnoziarniste pieczywo i pełne makarony, grube kasze, ciemny ryż. A pizza? Niestety, niekoniecznie… Za to płatki owsiane na śniadanie, brązowy ryż do ryby lub pasta z warzywami na obiad i pieczone jarzyny na kolację - jak najbardziej!

 

Dolce & Gabbana
Fot. East News

 

Dla kogo Super Carb Diet?

Super Carb Diet będzie dla ciebie idealna, jeśli należysz do jednej z czterech grup:

*masz wysoki poziom cholesterolu lub choroby sercowo-naczyniowe;

*z różnych powodów niskowęglowodanowe diety ci nie służą;

*w przeszłości próbowałaś różnych diet i zawsze kończyło się efektem jo-jo, ponieważ tak bardzo kochasz węglowodany, że nie możesz bez nich żyć;

*chcesz wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe - pamiętaj, że dietetycy promują powolne, zdrowe tempo chudnięcia i przyjęcie takiego (zdroworozsądkowego) stylu odżywiania, z którym nie rozstaniesz się do końca życia! 

 

A dla kogo ta dieta zdecydowanie nie jest?

Uważaj z Super Carb Diet w dwóch przypadkach:

*gdy masz celiakię lub nietolerancję glutenu, w końcu węglowowany do produkty bazujące na ziarnach;

*gdy zależy ci na szybkim schudnięciu.

 

To co, skusisz się? My już próbujemy!

 

CZYTAJ TEŻ: Chcesz mieć naprawdę płaski brzuch? Od dziś codziennie rób tych pięć rzeczy. Bez ćwiczeń!

Co najtrudniej jest ci rzucić na czas diety?